tomastvrdy.cz

O MĚ

TOMÁŠ TVRDÝ

Cestovatel, fotograf, kameraman a tvůrce obsahu na sociálních sítích

Narodil jsem se v Ostravě, kde jsem strávil i část svého dětství. Ve školním věku jsem se s rodiči přestěhoval do Šenova, malého města kousek za Ostravou.
 
Již od malička mě rodiče brali na výlety do hor a vedli mě ke sportu. Díky tomu jsem v sobě brzo objevil touhu po dobrodružství, která se mě drží do dnes.
 
Už během studia jsem vyrážel objevovat krásy Evropy. První větší cestou byl road trip po zemích Balkánského poloostrova. Na cestě jsem strávil měsíc a po návratu domů mi bylo jasné, že musím pokračovat.
 
Po dokončení vysoké školy a získání potřebné svobody jsem neváhal a požádal jsem o Working holiday víza na Nový Zéland. Stálo při mě štěstí a získal jsem je! Na cestu jsem se vydal o půl rok později, v říjnu 2019.
 
Na Novém Zélandu jsem nakonec strávil dva a půl roku a tahle zkušenost mi naprosto změnila život. Pořídil jsem si tam první fotoaparát a začal se učit. Spojení nádherné přírody a fotografie mě naprosto pohltilo, a tak jsem své fotografické dovednosti zlepšoval a dělám tak do dnes.
 
Nezůstalo jen u fotek, vždy mě zajímala i video tvorba. Celé dobrodružství na Novém Zélandu jsem dokumentoval a výsledky mé práce si můžete pustit na mém YouTube kanálu.
 
Po opuštění Nového Zélandu jsem žil tři měsíce v Australské metropoli Sydney, kde jsem získal Kanadské pracovní vízum a momentálně žiji a pracuji v Canmore, krásném městečku v srdci Kanadských Rockies.